Warsztat z Klientem

Zaplanuj strategię transformacji cyfrowej

i stwórz nowoczesną firmę z której będziesz dumny

Wyobraź sobie firmę, która nie jest wrażliwa na zmiany i zakłócenia, takie jak np. nowi gracze na rynku czy pandemie.

Jeśli jeszcze Twoja firma tak nie działa, to poznaj moją propozycję. Pomogę zaplanować strategię cyfryzacji Twojej firmy. Dzięki niej przeniesiesz swój biznes do przestrzeni w której masz dostęp do klientów na całym świecie i możesz go skalować bez konieczności zwiększania zasobów.

Brzmi interesująco?

Czytaj dalej.. 

Strona 670 v1-min

Ten warsztat jest dla Ciebie

Jeśli:

 • Tracisz udział w rynku
 • Twoja branża przestała rosnąć
 • Pojawili się nowi agresywni gracze
 • Branża się cyfryzuje i nie chcesz pozostać w tyle
 • Chcesz szybciej rosnąć
 • Chcesz zainwestować w nowe cyfrowe biznesy
 • Twój biznes jest oparty o aktywa fizyczne i trudno jest go skalować
 • Chcesz mieć biznes, który dobrze sobie radzi z zakłóceniami takimi jak pandemia i potrafi szybko wykorzystać nadarzające się okazje

Korzyści z warsztatu

Pieniądze700

Kto powinien uczestniczyć

Program warsztatów

Ponieważ stworzenie strategii jest procesem kreatywnym dlatego prowadzę warsztaty w oparciu o Design Thinking. Poznaj program warsztatów:

W starej ekonomii źródłem przewagi konkurencyjnej były inwestycje w aktywa materialne. IDC przewiduje, że do końca 2022r. 60% światowego PKB będzie wytwarzana cyfrowo. W cyfrowym świecie przewagę  konkurencyjną zdobywa się inwestując w aktywa niematerialne, społeczność, lewarowane aktywa, i zdolności przedsiębiorstwa do jak najlepszego wykorzystania tych aktywów. Zapoznaj się z historiami firm, które odniosły sukces w cyfrowym świecie. Poznaj trendy, technologie wschodzące, źródła dochodu i modele tworzenia wartości w erze cyfrowej, strategie transformacji cyfrowej, drogi do tworzenia firm rosnących wykładniczo.

Dowiedz się jakie czynniki wpływają na dojrzałość cyfrą Twojego przedsiębiorstwa. Na bazie tej wiedzy dokonasz diagnozy zdolności firmy do konkurowania w przestrzeni cyfrowej jak również zidentyfikujesz szanse do wykorzystania oraz możliwe zagrożenia dla Twojego biznesu. Zidentyfikujesz co jest siłą napędową zmian.

To najważniejszy punkt warsztatu. Od trafności zdefiniowanego wyzwania będą zależały dalsze prace i w efekcie rozwiązania.

Dlatego posłużymy się sprawdzoną metodą Design Thinking i patrzenia na potrzeby klientów z różnych perspektyw. Określimy szanse dla firmy analizując również sytuację przedsiębiorstwa oraz globalne wyzwania i trendy.

Dokonamy kategoryzacji wyzwań, której efektem będzie zdefiniowanie wyzwań nad którymi w dalszej części warsztatu będą pracowały zespoły.

To warsztat kreatywny budowy strategii transformacji cyfrowej w oparciu o Design Thinking. Celem jest zdefiniowanie jak najwięcej pomysłów na zmianę lub utworzenie nowego modelu biznesowego. 

Pomogą nam w tym 42 inspiracje, a w tym:

 • zmiana granic branży
 • wybór najlepszych kategorii, w których powinna uczestniczyć firma
 • budowa ekosystemu
 • wykorzystanie technologii wykładniczych
 • inspiracje zmiany modelu biznesowego

Celem warsztatu jest zbudowanie portfela modeli biznesowych, które będziesz testował na żywym organizmie. Dokonasz wyboru innowacji stworzonych w poprzednim kroku. Następnie stworzysz modele biznesowe na bazie tych innowacji. Zadbamy by znalazły się tam inicjatywy usprawniające, rozwojowe i transformacyjne. 

Zaprojektujesz portfel modeli biznesowych, które będziesz wdrażał oceniając synergię i dywersyfikację portfela.

Na koniec zdefiniujemy hipotezy do weryfikacji, które pomogą zapobiec wydawaniu pieniędzy na inwestycje, które nie zostaną przyjęte przez rynek. Te hipotezy to są wymagania wysokiego poziomu przekazane do realizacji.

Ocenisz istniejące i potrzebne zdolności biznesowe, identyfikując lukę. Stworzysz mapę transformacji zdolności biznesowych. Ocenisz jak musi się zmienić kultura, żeby można było wdrożyć potrzebne zdolności.

Przeanalizujemy możliwości realizacji wdrożenia definiując własne portfele, niezbędne zakupy, potrzeby partnerstwa, potrzebę nawiązania współpracy ze startupami lub udział w akceleratorze, klastrze.

Opracujesz mapę wdrożenia, dzięki której będziesz wiedział w jakiej kolejności uruchamiać inicjatywy.

Zaprojektujesz mierniki realizacji strategii i połączysz z portfelami. Na koniec strategia powinna uzyskać zgodę zarządu.

Co otrzymasz

Najczęściej zadawane pytania

Wszystko, co musisz wiedzieć o warsztatach

Warsztaty mogą mieć formę zamkniętą (dedykowaną dla jednej firmy) lub otwartą (w której udział może brać kilka firm).

Warsztaty zamknięte mogą być prowadzone stacjonarnie lub online.

Warsztaty otwarte są prowadzone online.

Warsztat trwa 5 dni i może być realizowany jednorazowo lub przez kilka tygodni po 2+2+1 dni lub 2+3 dni lub 1+1+2+1dni.

W trakcie warsztatów przewidziane są przerwy.

W przypadku warsztatu online jest on prowadzony w jednej z wymienionej form, zależnie od edycji.

Nie. Warsztaty są poprzedzone wprowadzeniem w formie filmu dostępnego online dla uczestników, który wyjaśnia wszystkie tajniki strategii cyfryzacji.

Jeśli warsztaty zostaną odwołane z ważnych powodów (mało prawdopodobne) to zajęcia zostaną przełożone na termin, który będzie odpowiedni dla wszystkich uczestników.

Jeśli nie możesz uczestniczyć w warsztatach otwartych on-line, otrzymasz nagranie z sesji i wszystkie materiały uzupełniające. Przepraszamy, ale ze względu na mały rozmiar grup nie oferujemy zwrotu pieniędzy za brak uczestnictwa.

Zalecam udział w całym programie, ze względu na formę jaką przyjęto – warsztaty Design Thinking. Jeśli jednak nie interesują Cię wszystkie moduły, możesz wziąć udział w tych, które Cię interesują. Wszystkie moduły tworzą jedną spójną całość.

Przed rozpoczęciem warsztatu dostaniesz dostęp do filmów, które wprowadzają w tematykę strategii cyfryzacji oraz omawiają używane metody pracy. Przygotowując się z wyprzedzeniem, efektywniej wykorzystujemy czas na warsztacie.

Otrzymasz dostęp do materiałów video, linki do pobrania narzędzi (kanwy i szablony).

Dostęp do materiałów jest przez 1 rok.

Warsztaty są płatne przelewem przed ich rozpoczęciem. Kupujący otrzyma fakturę. 

Oczywiście możemy kontynuować współpracę podczas wdrożenia strategii. Mogę pomóc w:

 • zaplanowaniu i wdrożeniu optymalnej kultury organizacyjnej
 • opracowaniu architektury biznesowej, która jest łącznikiem między strategią, a sposobem pracy
 • opracowaniu strategii marki, produktu, content marketingu, promocji i sprzedaży
 • wdrożeniu architektury na poziomie operacyjnym czyli organizację i zarządzanie pracą w przepływie, projekty agile, zarządzanie portfelem projektów Lean-Agile, wdrożeniu DevOps
 • zaprojektowaniu systemów informatycznych wspierających transformację cyfrową
 • w wyborze dostawcy systemów informatycznych oraz umowach IT (w tym Agile)
 • diagnozie nieefektywności zespołów i poprawie

Umów się na bezpłatną konsultację

Zapisując się na darmową konsultację potwierdzasz, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie informacji zgodnie z naszą Polityką prywatności.