Nazywam sięRobert Wojtachnik

Pomagam ambitnym menadżerom tworzyć przedsiębiorstwa przyszłości

Tworzę nowoczesny, zwinny system zarządzania, który świetnie sobie radzi w turbulentnym otoczeniu. Łączę strategię z ludźmi, procesami i technologią.

Jestem przedsiębiorcą, trenerem i konsultantem. Od 22 lat zarabiam na życie cyfryzowaniem przedsiębiorstw. W projektach transformacji cyfrowej przepracowałem >55000 godzin, obejmując role od konsultanta do dyrektora zarządzającego. Obroniłem doktorat z nauk ekonomicznych, w którym zajmowałem się problemami efektywności przedsiębiorstw. Uczyłem się od najlepszych specjalistów w UK i USA.  Moje liczby to:

➊ 500-600% większe przychody tą samą załogą

➋ 40% wzrostu obrotów i 200% większy zysk w 6 miesięcy

➌ 280% większa wydajność zespołów w 4 miesiące

Strona 670 v1-min
Mam praktycznenarzędzia dla Ciebie

Rozumiem biznes, bo sam od 20 lat w nim działam. Na co dzień mam kontakt z pracownikami, menadżerami i klientami oraz dylematami, które ich dotykają.

Nie jestem urodzonym przedsiębiorcom, menadżerem, trenerem, konsultantem. Wszystkich tych ról musiałem się nauczyć, przełamując własne słabości i opory. To czego się nauczyłem przełożyłem na praktyczne narzędzia, które pomagają osiągać zaplanowane cele.

Pomagam ambitnym menadżerom stworzyć w firmie nowoczesny zwinny system zarządzania, który świetnie sobie radzi w turbulentnym otoczeniu. Projektuję wydajną architekturę przedsiębiorstwa łącząc klientów, pracowników (kultura organizacyjna), procesy (szybkie operacje, projekty i rozwój produktów) oraz aplikacje (projektowanie i skuteczne wdrażanie). Dzięki mojej pracy klienci szybko rosną i wyprzedzają konkurencję.

Pracuję zliderami

Pracowałem dla największych przedsiębiorstw, w tym liderów branżowych, pomagając im zwiększyć skuteczność w zakresie realizowanych procesów, m.in. Orlen Paliwa, DHL Exel Supply Chain, Toi Toi, Bakoma, Media Expert. 
Dla moich klientów zdobyłem wiele nagród, m.in. najlepsze rozwiązanie IT w konkursie Computerworld Lider informatyki w cyfrowej erze biznesu, Lider Inteligentnych Systemów Transportowych, Produkt innowacyjny dla logistyki.

Jestem mentorem programu EmpowerPL prowadzonego przez BCG i ekspertem Akademii SkillUp prowadzonej przez DigitalPoland.

Nowoczesna wiedza dla Ciebie

Jestem adiunktem w Zakładzie Systemów Informatycznych Zarządzania Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, gdzie wykładam przedmioty związane z transformacją cyfrową przedsiębiorstw. Naukowo interesuje się transformacją cyfrową, architekturą biznesową, zwinnymi organizacjami i projektami, budową efektywnych zespołów, projektowaniem systemów informatycznych zarządzania, psychologią biznesu. Współtworzyłem autorskie programy nauczania jako opiekun specjalności Informatyczne Systemy Zarządzania na najlepszej uczelni technicznej w Polsce. 
Jestem autorem książki i 27 artykułów opublikowanych zarówno w prasie biznesowej jak i naukowej. 

Dzielę się wiedzą

Prowadzę warsztaty, szkolenia, konsultuje. Pracuję m.in. z zarządami firm, średnią i wyższą kadrą menedżerską, przedsiębiorcami, studentami z Polski i całego świata.  Jako mówca występuję na konferencjach krajowych i międzynarodowych m.in. w towarzystwie Mike’a Bourne’a – guru od pomiaru efektywności przedsiębiorstw. Na moich warsztatach, konferencjach i wykładach pojawiło się w sumie ponad 10.000 osób, zdobywając wiedzę potrzebną w osiąganiu zamierzonych rezultatów osobistych i zawodowych.  

Uczę się od najlepszych

Kiedyś mój rozwój nie wyglądał tak, jakbym tego chciał. Wynikało to z błędu, który popełniłem wybierając złych nauczycieli. Na szczęście wyciągnąłem wnioski i teraz uczę się od najlepszych, niezależnie jaka odległość mnie od nich dzieli (USA, UK, Holandia,..). Posiadam cenione certyfikaty jak Zachman Certified
Enterprise Architect Practitioner L2 i Certified SAFe 5 Program Consultant.

tekst alternatywny
Relacje i rodzina są źródłem mojej siły

Prywatnie jestem żonaty i od 20 lat zakochany w Izabeli, z którą tworzę  udany związek i mamy trójkę dzieci. Jestem dumy z tego, że Izabela wspiera ludzi jako coach, pomagając im osiągnąć satysfakcję zawodową.
Uwielbiam włoską kawę, gotowanie, jazdę na rowerze, podróże i taniec, który trenuję całe życie. Jestem miłośnikiem sztuki. Odwiedziłem większość znaczących galerii sztuki na świecie.

Mojeosiągnięcia życiowe

Za moje największe osiągnięcia życiowe uznaję: zwiększenie świadomości moich dzieci podczas podróży do krajów o odmiennych kulturach, pokonanie braku pewności siebie, osiągnięcie szczęścia, harmonii w życiu i cieszenie się dobrym zdrowiem, wzrost obrotów firmy o 40% w 6 miesięcy dzięki zmianie kultury organizacyjnej, zwiększenie obrotów o 500-600% tą samą załogą, wzrost wydajności zespołów o 280% w 4 miesiące, życie z pasją przez prowadzenie projektów i szkoleń w których łączę doświadczenia biznesowe i interdyscyplinarną wiedzę.

P5315556x500-min